K výtopně č. 1 (u Zahrady Čech) - P.O. BOX 175, 412 01 Litoměřice, tel.416 732 377, 416 737 166, 416 737 167, 416 737 458, e-mail: citus-mrazirny@seznam.cz
Velkoobchod s mraženým a chlazeným zbožím - maloobchodní prodejna - eshop pro registrované zákazníky. Různé druhy masa a ryb, zvěřina, mražené ovoce a zelenina, kvalitní polotovary.
Naše firma zpracovává zvěřinu výhradně z české volné přírody již více než 20 let.
Náš provoz je schválený zvěřinový závod pro EU a je pod dohledem Státní veterinární správy.
U nás koupíte zvěřinu za ceny stejných druhů vepřového nebo hovězího masa.
Je pravdou, že v ČR jí zvěřinu maximálně každý pátý člověk. Důvody jsou různé - vysoké ceny, obava z náročné úpravy až po obvyklou větu "to bych v životě do pusy nevzal." Ale proč? Běžné domácí prase nebo hovězí dobytek zrovna nejsou žádní krasavci a většinou žijí a chovají se v mnohem horších podmínkách, přesto není pro většinu lidé problém toto maso konzumovat a vařit z něj.
Příprava zvěřiny není tak náročná, jak se lidé obávají. Ve starých kuchařkách jsou desítky mořidel, ve kterých se maso máčelo několik dní. Proč? Většinou se jednalo o staré kusy, způsob lovu a pochybné ošetření masa po ulovení, možnost skladování doma, atd. Vzpomeňte si na bažanty a zajíce, kteří viseli za oknem včetně vnitřností i několik týdnů. To pak bez mořidla mohl být problém. Ale i v dnešních receptech např. na internetu se hovoří o nutnosti nakládat zvěřinu do mořidla. Zřejmě je to tím, že se stále dokola opisují staré recepty a dnešní realita už není brána v potaz. Dnes už se totiž do masa pro běžnou spotřebu těžko dostane maso třeba starého divočáka v říji, a pokud takové maso například v restauraci potkáte, tak ho pravděpodobně vzala z pochybného zdroje.
Zvěřina se dnes většinou dostane bezprostředně po ulovení do zpracovatelského závodu, kde je provedena prohlídka státním veterinářem jak uloveného kusu v kůži, tak i postažení kůže před bouráním. Jednotlivé kusy visí v chladírně při teplotě 0 - 5°C po dobu 3 - 7 dnů, a tím maso vyzraje.
Kuchyňská úprava je stejně jednoduchá jako u vepřového nebo hovězího masa. S tím máme spoustu vlastních zkušeností, ať už z domova, nebo z provozu vlastní restaurace. Příliš koření a čarování s přísadami kvalitnímu masu spíše ublíží. Nedělejte z toho žádnou vědu - zcela postačí běžné koření, jako je sůl, pepř, kmín, paprika, bobkový list, nové koření a trochu celého jalovce. Jen cibule se při přípravě gulášů používá méně, než u hovězího masa.
Delikatesy, jako jsou výpečky nebo pečené žebra z divočáka, jelení kýta se zelím, srnčí nebo dančí maso na smetaně a další dušená a pečená masa, připravíte jednoduše a stejně rychle jako z jiných druhů masa. Máte-li rádi tatarák, z dančího nebo jeleního hřbetu je to opravdová lahůdka.
Nakládání v mořidlech, různé ovocné omáčky, kaštanové pyré apod. klidně přenechte profíkům ve specializovaných restauracích. Pochutnejte si na klasice ze špičkového masa za příznivé ceny.
Zvěřina je dostupná po celý rok - v lovné sezoně chlazená,
mimo sezonu kvalitně šokově zamražená, aby si uchovala kvalitu.
Balení 1,5 - 2 kg. Ceny uzenin se u našich dodavatelů mění každým dnem, a proto aktuální cenu doporu ...
Cena: neuvedena
Mražený dort ze světlého těsta s makovou náplní, nepředkrájený. Stačí jen nechat rozmrazit. Dort má ...
Cena: neuvedena